Namų saugumas viduriniosios grupės pažinimo raidoje. Atviros pamokos „saugi kelionė su irisu“ vidurinėje grupėje santrauka. Didaktinis žaidimas „Tu gali - tu negali“

Pamoka „Pavojingi objektai“ 4-5 metų vidurinės grupės vaikams

(Supažindinimo su aplinka pamokos metmenys)

Tikslai:

1. Nustatyti pavojingų objektų tvarkymo taisykles.

2. Suformuokite saugaus elgesio namuose taisykles.

Įranga: paveikslėliai ar gamtos objektai – vaistai, vitaminai, degtukai, sagos.

Pamokos eiga

Mokytojas pasiūlo apžiūrėti grupės kambarį ir užduoda klausimus:

Ar tau patinka mūsų grupėje?

Kas tau labiausiai patinka?

Ar mūsų grupėje yra dalykų, kuriuos reikia atidžiai tvarkyti?

Kodėl su jais reikia elgtis atsargiai?

Kur turėtų būti laikomi pavojingi daiktai?

Kokios pavojingos situacijos gali nutikti ir kas gali nutikti?

Toliau mokytojas siūlo pažvelgti į vaizdus ar gamtos objektus: vaistus, vitaminus, degtukus, sagas ir užduoda klausimus apie jų vartojimo pavojų. Siekdamas nustatyti, kiek vaikai supranta atsargumo taisyklių laikymosi svarbą, mokytojas aprašo bet kokią pavojingą situaciją, kuri yra artima vaikų patirčiai, ir padeda suprasti to, kas nutiko, priežastis. Baigdamas jis perskaito ketureilius:

Vinys, žirklės ir sąvaržėlės

Nedėkite ant išmatų.

Viskas pavojinga - ir žiūrėk,

Neimkite patys to nepaklausę!

Tanya vaidino gydytoją

Viską išėmiau iš pirmosios pagalbos vaistinėlės.

Tik griežtas Aibolitas

Jis priekaištingai jai sako:

Tegul jie atrodo kaip saldainiai

Daugiaspalvės tabletės,

Bet jie nėra skirti vaikams

Nedrįskite patys jų liesti!

E. Vasiljeva

Pamokos pabaigoje mokytojas suvokia: vaikai yra apsupti įvairių pavojingų daiktų. Kai kurių iš jų liesti negalima, kitais galima naudotis tik gavus suaugusiojo leidimą. Vaikus vaišina vaisiais.

Vaidmenų žaidimas „Gaisrininkai, greitoji pagalba, ligoninė, šeima“

Tikslai:

1. Išmokite žaidime atspindėti ryškius aplinkinio gyvenimo įspūdžius.

2. Ugdyti vaidmenų sąveiką, vaizduotės mąstymą ir vaikų idėjas apie ugniagesio profesiją.

3. Ugdyti asmeninio saugumo jausmą ir gebėjimą veikti įvairiose situacijose.

Užduotys:

1. Padėkite sukurti žaidimų aplinką, užmegzkite sąveiką tarp pasirinkusių tam tikrus vaidmenis.

2. Žaidime formuokite draugiškus santykius, humanizmo jausmus. Aktyvumas, atsakingumas, draugiškumas.

3. Įtvirtinti anksčiau įgytas žinias apie ugniagesių, gydytojų, slaugytojų darbą. Skatinti kurti paprastus siužetus su 2–3 situacijomis (ugniagesių, greitosios pagalbos iškvietimas)

4. Praturtinkite vaikų socialinę ir žaidimų patirtį, ugdykite žaidimo įgūdžius pagal siužetą, ugdykite vaidybinę kalbą.

Preliminarus darbas: Vaikų supažindinimas su gydytojo, ugniagesio profesijomis, gydytojo išvaizda, ugniagesiais, įrankiais. Pasakojimai apie ugniagesių, paramedikų ir greitosios medicinos pagalbos profesiją.

Pokalbiai, paremti asmenine vaikų patirtimi apie gydytojus ir ligonines.

Ekskursijos į medicinos kabinetą.

Didaktinis žaidimas „Kam ko reikia darbui“, žvelgiant į paveikslus ir iliustracijas, kuriose vaizduojama gydytojo ir ugniagesių veikla.

Suaktyvinkite žodžius kalboje: ugniagesiai, greitosios medicinos pagalbos gydytojas.

Medžiaga: Žaidimų kampelis „Šeima“, lėlė Maša, „Greitoji pagalba“, „Gaisrinė mašina“, atributika - žaisliniai telefonai, racija, įrankiai ugniagesiams ir kt.

Žaidimo eiga

Pedagogas:Vaikinai, ar jums patinka žaisti?

Vaikai: Taip

Pedagogas:Dabar užminsiu tau mįslę, klausyk jos.

Raudonas gyvūnas sėdi krosnyje

Raudonasis žvėris pyksta ant visų

Iš pykčio valgo malkas

Gal valandą, o gal dvi

Nelieskite jo ranka

Įkanda visą delną (Ugnis)

Pedagogas:Vakar žiūrėjau programą ir pamačiau kaip ugniagesiai padėjo suaugusiems ir vaikams kurie atsiduria sunkioje situacijoje. Ar norėtumėte padėti žmonėms, patekusiems į bėdą?

Vaikai: Taip.

Pedagogas:Siūlau pažaisti žaidimą „ugniagesiai, greitoji pagalba, ligoninė, šeima“

Pagalvokite, kokie vaidmenys turėtų būti žaidime?

Vaikai:Vaidmenys įvardijami – ugniagesiai, greitoji pagalba, ligoninė, dispečeris.

Pedagogas:Vaikinai, ką turime padaryti prieš žaisdami?

Vaikai:Paskirstykite vaidmenis žaidime. (vaikai pasiskirsto vaidmenis, užima savo vietas)

Motina:Mama nuėjo į turgų

Pasakiau dukrai Lenai

Neliesk degtukų Helen

Lenočkos ugnis dega

Pedagogas:Bet dukra mamos neklausė, paėmė degtukus, padegė popierių ir kilo gaisras.

Dūmai ir ugnis nėra gerai

Suaugę žmonės greitai kviesti pagalbą

Skubiai skambinkite 01

Skubiai jie padės ugniagesiams

Motina:Sveiki! Sveiki! Ar tai gaisrinė?

Dispečeris:Taip, aš klausau. Kas nutiko?

Motina: Gaisras Zarechnaya gatvėje, 5 name, dukra namuose.

Dispečeris:Skambutis priimtas, išvažiuojam.

Dispečeris:Ugniagesiai juda. Ugnis. Namuose yra vaikas

Ugniagesiai įsėda į automobilį, privažiuoti prie namo, ištraukti žarną ir gesintuvą, užgesinti ugnį, iškviesti greitąją pagalbą ir išnešti vaiką.

Greitoji pagalba: Atvažiuoja, apžiūri vaiką, paguldo ant neštuvų ir nuveža į ligoninę.

Ligoninė: Gydytojas pamato vaiką, suleidžia injekciją, uždeda IV ir sutvarsto ranką.

Ugniagesiai: Ugniagesiai grįžta, atiduoti savo pamainą, eiti namo. Jie pasisveikina ir susėda prie stalo. Gerk arbatą.

Pedagogas:Visi stengėmės

IR gesiname ugnį

Buvo sunku, sunku

Bet įgūdžių ir miklumo

išgelbėjo mus visus nuo bėdų

Pedagogas:Jūs, vaikinai, esate drąsūs, gudrūs, sumanūs

Linkiu jums visiems geros sveikatos

Aš tau įteiksiu saldžių prizų.

Didaktinis žaidimas „Neimk daiktų, kurių negalima liesti“

Tikslai:

1. Stiprinti gebėjimą klasifikuoti objektus.

2. Toliau formuluokite mintį, kad negalima vartoti vaistų be suaugusiojo leidimo.

Įranga:temų paveikslėliai bendroms sąvokoms (indai, drabužiai, batai ir kt.), įskaitant vaistus skirtingose ​​pakuotėse.

Žaidimo eiga

Mokytoja kviečia vaikus po vieną atrinkti paveikslėlius, kuriuose vaizduojami žaislai, indai ir pan., ir paaiškina, kodėl vaikai nenufotografavo vaistų, vaizduojančių vaistus.

Didaktinis žaidimas „Tu gali - tu negali“

Tikslas:

Sustiprinkite idėją apie namų apyvokos daiktus, su kuriais nereikėtų žaisti.

Įranga:pavojingų ir saugių objektų, skirtų žaidimui, lėlės, krūtinės, nuotraukos.

Žaidimo eiga

Mokytojas prašo prisiminti, kas gali atsitikti, jei be leidimo paimsite pavojingus daiktus: peilį, žirkles, adatas ir pan. Vaikai nufotografuoja po vieną nuotrauką ir padeda ją prie lėlės, jei su šiuo daiktu galima žaisti, arba į krūtinę, jei šis daiktas pavojingas žaisti. Mokytojas skatina vaikus paaiškinti savo pasirinkimą.

Žaidimas lauke „Kas greičiau užgesina ugnį“

Tikslai:

Ugdykite reakcijos greitį, miklumą, dėmesį.

Pagerinti judesių koordinaciją.

Žaidimo eiga

Kėdės išdėstomos ratu, ant kurio yra vienas gesintuvas (pakaitinis daiktas).

Kėdžių skaičius yra vienu mažiau nei žaidimo dalyvių. Visi vaikšto ratu pagal muziką. Gavę signalą, kiekvienas turi pasiimti gesintuvą. Kėdžių ir gesintuvų skaičius mažinamas, kol bus nustatytas nugalėtojas.

Žygio „Žiemos kliūtys“ santrauka

1. Medžių ir paukščių stebėjimas.

Tikslai:atkreipti vaikų dėmesį į gamtos grožį, vartoti eilėraščius, mįsles, skatinti juos kartoti; plėsti ir įtvirtinti vaikų žinias apie medžius; išsiaiškinti vaikų idėjas apie sezoninius gamtos pokyčius; sukurti norą rūpintis žiemojančiais paukščiais; ugdyti stebėjimą, smalsumą ir norą dalyvauti kuriant sąlygas paukščiams gyventi (gaminti lesyklas, reguliariai išpilti lesalo).

2. Lauko žaidimai „Vilkas-vilkas“, kliūčių ruožas.

Tikslai: ugdyti vaikų gebėjimą atlikti judesius pagal signalą. Praktikuokite bėgimą įvairiomis kryptimis, šokinėjimą ant dviejų kojų ir pritūpimus. Pagerinkite vaikų motorinę veiklą.

3. Darbo veikla: sniego valymas vietoje.

Tikslai: pratinti vaikus prie įmanomo darbo; ugdyti sunkų darbą.

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į vaizdą pro langą. Visi žiūri į žiemos peizažą.

Auklėtojas. Pažiūrėk, koks jis gražus!

Baltas purus sniegas

Sukasi ore

Ir žemė tyli

Krenta, guli.

(I. Surikovas)

Auklėtojas.Kur sniegas? (Ant medžių, ant stogų, ant takų, ant tvoros.) Balta! Graži! Ar jums patinka vaikščioti žiemą? (Taip.) Tada greitai apsirenk.

Dinamiškas žaidimas „Žiemos kliūtys“

Balti takai. (apžvalgos rankos gestas)

Vis tiek eikime pasivaikščioti! (vaikščioti vietoje)

Apsiaukime šiltus batus. (pasilenk, rodyk į kojas)

Tai yra iš dešinės kojos („uždėkite batą“ ant dešinės kojos).

Tai yra iš kairės kojos („uždėkite batą“ ant kairės kojos).

Uždėkite kumštines pirštines ant rankų (rankas aukštyn).

Šiltos seserys (sukiodamos delnus).

Šiuo dešiniuoju kumščiu (parodyti).

Šiame kairiajame kumštyje (show).

Kailiniai (dėvėkite paltą).

Kailiniai batai (nurodykite batus, pakreipkite).

Auklėtojas.Šauniai padirbėta! Dabar visi kartu eisime apsirengti pasivaikščioti. Aikštelėje mūsų laukia svečiai: Baltasis zuikis, Sly Fox, Pilkasis Vilkas (vaikai eina apsirengti pasivaikščioti).

Auklėtojas.Na, ar visi pasiruošę? Einam pasivaikščioti (vaikai išeina iš darželio, išsirikiuoja poromis).

Sniego senis atneša skubią telegramą. Turite skubią telegramą – prašau ją priimti.

Auklėtojas.Vaikai, dabar aš jums perskaitysiu telegramą: „Brangūs vaikinai! Mes skubėjome jus aplankyti, bet miške siautėjo pūga ir apėmė visus kelius. Mes pasiklydome. Padėkite mums prašau. Jūsų draugai: Baltasis zuikis, Sly Fox, Pilkasis vilkas. Vaikai, negalite dvejoti nė minutės. Turite eiti į mišką padėti savo draugams. Ar sutinki? Tada pirmyn! Miške sniegas gilus, didelės sniego pusnys, todėl dabar eisime aukštai iškėlę kojas (eisime aukštais keliais, kaitaliosime plačiais žingsneliais).

Mokytoja atveda vaikus prie beržo ir kreipiasi į vaikus.

Išėjome prie miško beržo, iškėlę kojas aukščiau.

Per krūmus ir kauburėlius, per šakas ir kelmus.

Auklėtojas. Vaikai, koks čia medis? (beržas) Labas, berže, labas, gražuole! (vaikai sveikina beržą). Pažiūrėkite, vaikinai, kokia nuostabi ji tapo! Ar prisimeni, kaip buvo vasarą? (atsako vaikai) Kas sėdi po beržu: ilgos ausys, trumpa uodega, mikliai šokinėja, morką graužia? (atsako vaikai) Taigi mūsų draugas White Bunny buvo rastas. Reikia padėkoti beržui, jis paslėpė Zuikį nuo pūgos (vaikai skaitė S. Jesenino eilėraštį „Beržas“)

Baltas beržas

Po mano langu

Padengtas sniegu

Tiksliai sidabrinis.

Ant pūkuotų šakų

Sniego riba

Šepečiai pražydo

Baltas pakraštys.

Ir beržas stovi

Miego tyloje,

Ir snaigės dega

Auksinėje ugnyje.

O aušra tingi

Vaikščioti aplink

Pabarsto šakas

Naujas sidabras.

Auklėtojas.Kiškutis man pasakoja, kad Sly Fox liko prie eglės. Turime skubiai eiti jos ieškoti. Kad nepasiklystume, eisime vienas paskui kitą ir įveiksime visas kliūtis (vaikai įveikia kliūčių ruožą).

Auklėtojas.Taip pasiekėme eglę. Ji beveik nepasikeitė, tik apsivilko sniego paltą ir apsirengė (vaikai kalba apie eglės grožį). Paukščių namelis tuščias ir nesigirdi paukščių giesmių. Vaikinai, kur dingo čia gyvenę paukščiai? (Vaikai atsako, kad skrido į pietus) Kaip jie vadina paukščius, kurie skrenda į pietus? (Jie vadinami migraciniais). Sly Fox jau laukia mūsų po egle ir atnešė maišelį mįslių (vaikai spėja žiemos mįsles).

Auklėtojas. Mūsų kelionė tęsiasi. Turime skubėti padėti Pilkajam Vilkui. Važiuokime per mišką linksmomis troikomis (Vaikai rogėse tęsia kelionę).

Auklėtojas.Prieš mus yra gilios sniego pusnys - mes negalėsime prasibrauti. Pūskime taip, kad jos kaip snaigės išsibarsčiusios po visą mišką (vaikai įkvepia pro nosį ir energingai iškvepia per burną). Taip šią kliūtį įveikėme (po sniego pusnymis vaikai pamato Pilkojo Vilko jauniklį). Vaikai, pažaiskime žaidimą „Vilkas-Vilkas“.

Skaičiavimo eilėraščiu parenkamas lyderis – vilkas. Likę vaikai stovi ratu, laikosi už rankų ir vaikšto ratu sakydami sakinius.

Vilko viršūnė, vilnonė statinė.

Jis bėgo per eglyną, pateko į liepą,

Įkliuvo į uodegą ir nakvojo po krūmu.

Eilėraščio pabaigoje vaikai pabėga, o vilkas juos pagauna. Kas jis pataiko, laikomas sučiuptu ir palieka žaidimą. Sugavus daugumą vaikų, parenkamas naujas vilkas ir žaidimas tęsiamas.

Auklėtojas.Smagu, kad padėjome draugams. Eikime visi kartu į mūsų aikštelę pažaisti, pasivažinėti čiuožykla (vaikai, susikibę už rankų, eikime į aikštelę poromis).

Auklėtojas.Vaikai, kieno tai pėdsakai sniege? (tai buvo vaikštinėjantys paukščiai) Jie jau seniai mūsų laukė. Kokius žiemojančius paukščius žinai? Ar manote, kad paukščiams lengva gyventi žiemą? (vaikai skambina) Visi kartu išvalykime lesyklas ir įberkime paukščiams šviežio lesalo (vaikai lesa paukščius).

Auklėtojas.O dabar laikas sunkiai dirbti - reikia nuvalyti sniegą svetainėje, surinkti nukritusias medžių šakas.

Norintys eiti valyti sniegą aikštelėje, kiti vaikai eina žaisti nemokamus žaidimus, važinėtis čiuožykla.

Režimo momentas „Pkalbimas“

Tikslai:

1. Toliau mokykite vaikus nusiplauti rankas nešvarias ir prieš valgį,

Nusausinkite rankas asmeniniu rankšluosčiu.

2. Įtvirtinti žinias apie individualias asmens higienos priemones (skalbimo šluostę,

muilas, šukos, dantų šepetėlis, rankšluostis).

3. Supažindinkite vaikus su higienos procedūrų laikymosi svarba.

4. Turtinkite ir aktyvinkite vaikų žodyną.

5. Pasinaudokite žiniomis apie darželinius eilėraščius ir eilėraščius.

6. Skatinti teigiamas emocijas vaikams nuo

plovimo procesas.

Įranga:muilinės, muilo gabaliukai, rankšluosčiai kiekvienam vaikui, plakatas „Pusiplovimo taisyklės“.

Režimo momento pažanga

Grupėje.

Dabar mes atėjome iš gatvės. Vaikščiojome, žaidėme, persirengėme ir viską tvarkingai susidėjome į spinteles.

Ar visi vaikai atrodo tvarkingi? (jos marškinėlius įsikišo į šortus, pasitempė pėdkelnes, merginos ištiesino elastines juosteles plaukuose). Dabar jūs visos gražios ir tvarkingos.

Ar galime sėsti prie stalo vakarienės? (ne, jie nenusiplovė rankų).

Kas atsitiks, jei nenusiplausite rankų? (vaikų atsakymai).

Kad žmogus atrodytų švarus ir tvarkingas, o mikrobai nepatektų į organizmą, jis turi laikytis asmens higienos taisyklių.

Kas čia? (vaikų atsakymai).

Asmeninės higienos taisyklės – kai žmogus laiko švarų veidą, rankas, kūną, dantis.

Pavadinkite asmenines higienos priemones. (muilas, šluostė, šukos, dantų šepetėlis, rankšluostis)

Kada būtina plauti rankas? (kaip išsipurvini, pasinaudojus tualetu, atėjus iš lauko, prieš valgant).

Pirštų gimnastika „Ko reikia vaikams, kad jie nusipraustų?

Ko reikės vaikams?

Nusiplauti veidą švariai?

Mums reikia šiek tiek vandens.

Kas nuplauna nešvarumus nuo rankų?

Muilas padeda vaikams.

Jie švariai nusiprausė.

Kuo vaikai šluostėsi?

Rankšluostis.

Mes einame į praustuvą

Dabar rasime muilo ir rankšluosčio!

Prausykloje.

Pakalbėkime apie tai, kaip tinkamai nusiplauti rankas.

„Skalbimo taisyklės“ (plakatas)

· Pasiraitokite rankoves

· Sušlapinkite rankas

· Paimkite muilą ir putokite rankas, kol pasirodys putos.

· Įtrinkite delnus, nugarą tarp pirštų

· Nuplaukite putas neaptaškydami vandens

· Nusausinkite rankas rankšluosčiu

Vaikai, po 2, eina prie kriauklių ir pradeda plauti rankas.

Eilėraščiai, eilėraščiai „Skalbimas“

Kokių draugų turime savo tualete?

Muilas

Muilas turi priežiūros

Muilas eina į darbą.

Jis muiluoja ir plauna vaikus,

Jis dažnai kviečia tave aplankyti.

Priimk kvietimą

Nepamirškite muilo.

Rankšluostis

Kilpiniai, kvapnūs, minkšti, purūs.

Mėgsta šlapintis

Kur, ką šlapiu šluostyti.

Voditsa

Teka skaidrus vanduo

Mes žinome, kaip nusiprausti.

Prisiminkite taisyklę:

Prieš valgydami nusiplaukite rankas

Nešvarios rankos gresia nelaime.

Apatinė eilutė.

Parodykite delnus.

Kokie jūs visi tyri ir gražūs.

Dabar galime eiti pietauti.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga

"Darželis Nr. 14"

"Teremok"

Parengta:

Tichonova

Žana Leonidovna,

mokytojas

Kaduy, 2016 m

Pamokos pastabos vidurinė grupė apie gyvybės saugą „Vienas namuose“

Tikslas : Skiepyti vaikams atsakomybės už savo elgesį jausmą.

Užduotys: Plėsti ir patikslinti vaikų žinias apie saugų elgesį namuose.

Ugdyti vaikų gebėjimą numatyti pavojų ir, jei įmanoma, vengti pavojingų situacijų.

Plėsti vaikų žodyną.

Medžiaga ir įranga:

Gėlė su saugos taisyklėmis.

Plakatai, vaizduojantys pavojingas situacijas.

Vaizdinė medžiaga: degtukai, žirklės, adatos, segtukai, žaislai.

Laiškas su elektros prietaisų nuotraukomis.

Šokoladiniai medaliai.

Preliminarus darbas:

Pokalbiai:„Neatidarykite durų svetimiems“, „Atminkite, vaikai, tabletės nėra saldainiai“, „Aš nežiūrėsiu pro atvirą langą“.

Žiūrint į iliustracijas.

Pasakų skaitymas„Katė, gaidys ir lapė“, „Žicharka“, žiūri animacinį filmuką „Vilkas ir septyni ožiukai“.

Eilėraščių įsiminimas.

Pamokos eiga.

Vaikai su mokytoja:

Mes sukursime lygų ratą,

Dešinėje yra draugas, o kairėje - draugas.

Laikykite rankas kartu

Visi šypsosi vienas kitam.

Nusišypsokite ir savo svečiams

Ir svečiai tau šypsosis!

Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk, šiandien turime svečių. Ir jie atvyko pas mus dalyvauti įdomiame ir edukacinis pokalbis, išmokti daug naujų dalykų. Sėskite, vaikinai, ir pradėsime pokalbį.

Šiandien kalbėsime apie namų saugumo taisykles, kaip elgtis, jei liksite namuose vienas.

Pabarbenti į duris

Pedagogas: Kas tai galėtų būti? Buratino įsijungia (iškvėpęs su kuprine ant nugaros.)

Pedagogas: Sveiki, Buratino, kas atsitiko?

Pinokis: Sveiki, vaikinai, aš vos pabėgau nuo Baba Yaga. Mano tėtis Carlo išvyko verslo reikalais, o aš likau vienas namuose. Norėjau pažaisti, bet staiga kažkas pasibeldė, nubėgau prie durų ir paklausiau: kas ten? Jie man pasakė, kad iš klinikos atvažiavo gydytojas. Atidariau duris ir pamačiau Baba Yaga. Ji norėjo mane patraukti, bet aš išsilaisvinau ir nubėgau pas tave.

Pedagogas: Oi! Pinokis! Ką tu padarei? atsisėsk ant kėdės, nusiramink! Šiandien su vaikinais tiesiog susirinkome pasikalbėti, kaip elgtis, jei lieki vienas namuose.

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite į lentą, šiandien mes surinksime gėlę iš taisyklių, kurių privalu laikytis, kai likote vienas namuose.

Pamoką pradėkime nuo situacijos, kuri nutiko svečiui. Vaikinai, ką Pinokis padarė ne taip?

Vaikai atsako.

Pedagogas: Kodėl negalite atverti durų nepažįstamiems žmonėms?

Vaikai atsako.

Pedagogas: Gerai, vaikinai, kad Pinokis nepamirštų šių taisyklių, klausykite eilėraščio.

Neleisk savo dėdės į namus

Jei dėdė nepažįstama!

Ir neatidaryk jos tetai,

Jei mama darbe.

Juk nusikaltėlis gudrus,

Apsimesti mechaniku.

Arba jis net pasakys

Kad paštininkas atėjo pas tave.

Kad neapvogtum,

Negrobtas, nepavogtas

Nepasitikėk nepažįstamais žmonėmis

Tvirtai uždarykite duris!

Pedagogas: Na, Pinokis, ar supratai, kad negali atverti durų nepažįstamiems žmonėms?

Pinokis: Ačiū vaikinai, dabar niekam durų neatidarysiu.

Pedagogas: Vaikinai, ar jums nutiko situacija, kai likote namuose vieni?

Vaikai: Ne visai

Pedagogas: Ką mama mums sako prieš išeidama?

Vaikai: Niekam neatidarykite durų.

Pedagogas: Taip, mama mums griežtai draudžia atverti duris nepažįstamiems žmonėms. Taip buvo pasakoje „Vilkas ir septyni ožiukai“, kuo mama nubaudė savo vaikus?

Vaikai. Atsakymai!

Pedagogas: Ką daryti, kai į tavo duris pasibeldžia nepažįstamas žmogus?

Vaikai:

Neatsakyk

Paklausk, kas ten

Neatidaryk durų

Pedagogas: Teisingai, gerai padaryta!

Pedagogas: Vaikinai, jei jūsų teta ateis pas jus ir pasakys, kad atnešė jums skanių saldainių, ar atidarysite?

Vaikai: NE

Pedagogas: Ir jei jie pasibels į jūsų duris ir pasakys, kad tai nuo jūsų motinos; Ji pamiršo savo krepšį namuose, ar atidarysi?

Vaikai: NE

Pedagogas: Ir jei jie beldžiasi ir sako: Sveiki, tai policija. Prašome atidaryti duris. Mums skubiai reikia skambinti.

Vaikai: NE

Pedagogas: Puiku, vaikinai! Ir tai yra pirmoji mūsų gėlės taisyklė : Neatidarykite durų nepažįstamiems žmonėms.

Pedagogas: Pinokis, kas tavo kuprinėje?

Pinokis: Vaikinai, aš atnešiau žaislų. (Gaukite: degtukus, kamuolį, automobilį, lėlę, adatas, siūlus, žirkles, smeigtukus, knygas, lėktuvą, sagas)

https://pandia.ru/text/80/154/images/image003_48.jpg" width="338" height="225">

Pedagogas: Puiku, vaikinai, jūs labai gerai pastebėjote visus objektuose esančius pavojus. Jūs negalite žaisti su pradurti ar pjaustyti daiktus. Ką dabar turėtume daryti su šiais pavojingais objektais?

Vaikai: grąžinkite į vietą

„Laikykitės tvarkos namuose

Šakės, žirklės, peiliai,

Ir adatos ir smeigtukai

Įdėkite jį į savo vietą.

Negražu sėdėti ant mygtuko,

Ar galite susižaloti užpakaliuką?

Pedagogas: Pinokiai, prisimeni, ką vaikinai tau pasakė apie šiuos daiktus. Visi aštrūs, veriantys ir pjaunantys daiktai turi būti sudėti į savo vietas. Tvarka namuose – ne tik dėl grožio, bet ir dėl saugumo. Ar tavo namai tvarkingi?

Kūno kultūros užsiėmimas „Pinokis“

Pinokis ištemptas,

Pasilenkė vieną kartą, pasilenk du kartus.

Jis išskėtė rankas į šonus -

Matyt, neradau rakto.

Kad gautume raktą

Turime stovėti ant kojų pirštų!

Ventiliatorius" href="/text/category/ventilyator/" rel="bookmark">ventiliatorius, virdulys, lygintuvas, maišytuvas, magnetofonas, kompiuteris, telefonas, šildytuvas, elektrinė viryklė, televizorius.

https://pandia.ru/text/80/154/images/image008_20.jpg" width="392" height="260 id=">

Pedagogas: Ar manote, kad Pinokis kalba teisingai? Kodėl? Tai va, labai pavojinga stovėti ant palangių ir pasilenkti pro langą – galite nukristi ir susilaužyti. Labai pavojinga atsiremti į stiklą. Kodėl? Stiklas yra trapus, jis gali sulūžti ir sužaloti vaiką.

Pinokis, mes tikrai su tavimi žaisime lėktuvu, bet tik gatvėje,

Pedagogas: Jei gyvenate daugiabutyje, jūsų laukia kitas pavojus – tai balkonas. Vienam išeiti į balkoną labai pavojinga.

Vaikai deklamuoja eilėraščius.

1. Žmogus ne paukštis, patogiau nusileisti laiptais,

Tik katės šokinėja iš aukščio be parašiuto.

2. Balkonas – ne vieta žaisti

Neik ten be suaugusiojo.

Ten žaisti ir linksmintis pavojinga,

Galite kristi iš didelio aukščio.

Ir tai vaikinai 5 žiedlapis ir penktas namų saugumo taisyklė: nežiūrėsiu pro atvirą langą.

Pedagogas: Mūsų paruošta saugumo gėlė. Vaikai, atsiminkite šias taisykles ir būkite vieni namuose, jums nenutiks jokios žalos.

https://pandia.ru/text/80/154/images/image010_14.jpg" width="433" height="288 id=">

Vaikai: Iki pasimatymo, Pinokis.

Pedagogas: Vaikinai, savo grupėje nurodykime PAVOJINGAS vietas naudodami „DĖMESIO“ lipdukai

Žirklės Termometro langas

Lizdas Gyvybės sauga" href="/text/category/bezopasnostmz_zhiznedeyatelmznosti/" rel="bookmark">vaikų gyvybės sauga ikimokyklinio amžiaus. Darbo planavimas. Pokalbiai. Žaidimai - Sankt Peterburgas: „VAIKYSTĖ-SPAUDA“, 2010 m.

3. „Sauga“,

4. „Jei viskas negerai“ Pavojingos situacijos

Programinės įrangos užduotys:

- formuoti vidurinės grupės vaikų mintis apie elgesį susitinkant su nepažįstamais žmonėmis, policijos telefono numeris; lavinti mąstymą, atmintį, dėmesį, kalbą;

- Ugdykite atsakingumą, atsakingumą ir draugišką požiūrį į bendraamžius.

Medžiaga ir įranga: pasakos „Gulbės-žąsys“ personažo kostiumas berniukui, rutulys, į gabalus supjaustytos kortelės su gydytojo ir policininko atvaizdais, magnetinė lenta, skaičiai 0, 1, 2, kepurė, veržliaraktis, stereo sistema, ramios ir linksmos muzikos garso įrašai.

Preliminarus darbas: skaitant rusiškai liaudies pasaka„Gulbės-žąsys“, rengia kalbos žaidimą „Daryk ir ko nedaryk“, veda pokalbį „Vienas namuose“, žiūri iliustracijas tema „Tai pavojinga!

Auklėtojas.

Sveiki, mieli, mieli vaikai!

Suaugusiesiems sunku gyventi pasaulyje be tavęs.

Pasakykite viską kartu dabar:

Kas yra šiandien darželis ar tu su mumis?

Vaikai.

Mes šaunūs vaikinai

Linksmas, nuostabus!

Auklėtojas. Malonu tai girdėti, patvirtinkime tai žaidime.

Žaidimas „Konkurso pavadinimas“

Vaikai sustoja ratu ir, lydimi tylios, ramios muzikos, paeiliui perduoda kamuolį kaimynui, meiliai šaukdami jo vardu.

Baigęs žaidimą pasigirsta beldimas į duris ir įbėga berniukas – pasakos personažas.

Berniukas. Pagalba, aš bijau!

Auklėtojas. Labas brangusis! Pasakyk man, kas tu esi ir kas tau atsitiko?

Berniukas. Sveiki, atbėgau pas jus iš rusų liaudies pasakos „Žąsys ir gulbės“. Tėvai ir sesuo išėjo iš namų, o aš likau viena. Kaip tik ruošiausi žaisti, kai kažkas pasibeldė į duris. Atidariau duris ir pamačiau Baba Yaga. Ji norėjo mane patraukti, bet man pavyko išsivaduoti ir pabėgti. Padėkite, aš vis dar bijau!

Auklėtojas. Nusiramink, berniuk, tu čia saugus. Atsisėskite su vaikinais ant kėdės. Vaikinai, aptarkime ir paaiškinkime savo svečiui, ką jis namuose padarė ne taip.

Ar vaikai gali atverti duris nepažįstamiems žmonėms, jei namuose nėra suaugusiųjų? (Vaikų atsakymai.) Ką daryti pirmiausia: atidaryti duris arba paklausti: „Kas ten? (Vaikų atsakymai.) Likai namuose vienas. Ką darysite, jei kas nors pasibels ar paskambins į duris? (Paklausiu, kas ten? Neisiu prie durų. Pažiūrėsiu pro akutę.)

Puiku, vaikinai, jūs žinote, ką daryti teisingai! Vaikeli, paklausyk, ką apie tai sako eilėraštis.

1 vaikas.

Kai suskamba durų skambutis,

Nedelsdami pažiūrėkite pro akutę.

Sužinok, kas atėjo pas tave,

Bet neatverkite jos nepažįstamiems žmonėms!

2-as vaikas.

Jei nėra akutės, tada

"Kas ten?" - visada klausk.

Ir jie neatsakys -

Nedrįsk atidaryti durų!

G. Šalajeva, O. Žuravleva

Auklėtojas. Dabar supranti, ką reikėjo daryti?

Berniukas. Taip, turėjau paklausti, kas ten buvo?

Auklėtojas. Ir jei šis asmuo jums nėra pažįstamas, negalite atidaryti durų.

Berniukas. O jei prie durų suskamba policininkas, ar galite jas atidaryti?

Auklėtojas. Vaikinai, ką jūs manote? Ar galiu atidaryti ar ne? Ir kodėl?

Vaikai. Tai uždrausta! Tai gali būti piktas žmogus, apsirengęs policijos uniforma.

Auklėtojas. Teisingai, vaikai! Pažiūrėkime į kitą situaciją. (Rodo kortelę su gydytojo paveikslu ir skaito poezijos eilutes.)

Kažkas skambina prie jūsų durų:

Gydytojas kalbasi su tavimi.

Turite atrakinti duris

Tave reikia apžiūrėti.

V. Kolesnikas

Kaip manote, ar tokiu atveju galima atidaryti duris?

Vaikai. Ne! Tai gali būti ne tikras gydytojas.

Berniukas. Nežinojau, kad policininkui ir gydytojui taip pat neleidžiama atidaryti durų, kai esi vienas namuose. Puiku, kad papasakojote man apie tai. Vaikai, jūs tokie išmanantys! Tikriausiai gerai leidžiate laiką darželyje?

Auklėtojas. Mūsų vaikai tikrai daug žino. Dabar jie parodys, kaip gyvena darželyje.

Kūno kultūros pamoka „Kaip tu gyveni?

Vidurinės grupės vaikai stovi išsibarstę ir, skambant linksmai muzikai, atsako į darželio auklėtojos klausimus tokiais žodžiais ir gestais:

kaip tu gyveni?

Kaip šitas!

(Nykščiai aukštyn.)

Kaip sekasi?

Kaip šitas!

(Jie vaikšto vietoje.)

Kaip tu bėgi?

Kaip šitas!

(Jie bėga vietoje.)

Kaip tu sėdi?

Kaip šitas!

(Jie pritūpia.)

Kaip tu miegi?

Kaip šitas!

(Padėkite delnus po skruostais.)

Kaip tu prisitrauki?

Kaip šitas!

(Imituoti.)

kaip valgai?

Kaip šitas!

(Jie laižo lūpas ir glosto skrandį.)

Kaip tu šokini?

Kaip šitas!

(Jie šoka į vietą.)

Kaip tu neklaužada?

Kaip šitas!

(Jie išpučia skruostus ir smarkiai „nuleidžia“ juos pirštais.)

Kaip grasinate?

Kaip šitas!

(Jie purto pirštą.)

Kaip tu tyli?

Kaip šitas!

(Pridėkite pirštą prie lūpų: „Ch-ch-ch!“)

Jie sėdi ant kėdžių.

Auklėtojas. Mielas berniuk, tu žiūrėjai ir girdėjai, kaip gyvena mūsų vaikai. O dabar siūlau kartu su vaikinais apsvarstyti kitą situaciją.

3 vaikas.

Sėdžiu vienas namie,

Man liūdna, kartais einu.

Suskambėjo durų skambutis,

Greitai pažvelgiau pro akutę:

Už durų dėdė man linktelėjo

Ir jis mirktelėjo dešine akimi.

4 vaikas(jis turi dangtelį ant galvos ir veržliaraktį rankoje).

Aš santechnikas, aš skubu,

Aš tavęs ilgai nelaikysiu!

Reikia skubiai patikrinti

Kranai ir akumuliatoriai.

Galbūt čiaupai nesandari

Bet baterijos neįkaista.

Mažute, nestovėk vietoje

Paskubėk ir atidaryk duris!

V. Kolesnikas

Auklėtojas.

Aš prašau jūsų sustoti!

Dabar aš paklausiu vaikinų:

Ką daryti tokioje situacijoje -

Ar man atidaryti duris ar ne?

Vaikai. Neatidaryk! (Paaiškinkite priežastis.)

Auklėtojas. Teisingai, vaikinai! Yra žmonių, kurie apgaudinėja apsimesdami kitais.

Dabar galite parodyti savo intelektą ir miklumą.

Žaidimas "Svetimas"»

Vaikai yra suskirstyti į dvi komandas, viena jų iš karpytų kortelių ant stalo dėlioja gydytojo atvaizdą, kita – policininko. Komanda, kuri pirmoji įvykdo užduotį, laimi.

Auklėtojas. Puiku, abi komandos veikė kartu! Atsisėskite ant kėdžių.

Vaikinai, be savo tėvų ir artimųjų atsidūrėte su nepažįstamais žmonėmis lifte arba atsitrenkėte vienas į kitą gatvėje. Ką tokiu atveju daryti? Žaidimo metu užduosiu klausimus, į kuriuos noriu jūsų atsakymų.

Žaidimas "Taip-ne"

— Ar įmanoma su nepažįstamu žmogumi įlipti į liftą be tėvų?

– Ar galiu pasiimti skanėstų iš močiutės?

– Ar leidžiama važiuoti svetimu automobiliu?

– Ar galiu eiti į zoologijos sodą su mamos seserimi?

— Jei vaikas namuose vienas, o į duris beldžiasi ar skambina, ar galite jas atidaryti?

– Jei nepažįstamasis jus erzina, ar kviesite pagalbą?

Auklėtojas. Puiku, jūs žinote, kaip elgtis teisingai. Vaikinai, pasakykite mūsų nuostabiajam svečiui, kur skambinti, jei nepažįstamasis jums grasina?

Vaikai.Į policiją.

Auklėtojas. Kartu nurodykite policijos numerį.

Vaikai."102"! (Vaikas prie magnetinės lentos pritvirtina skaičius 1, 0, 2.)

Auklėtojas. Ką reikia pasakyti, kai skambinate policijai?

Vaikai. Turite nurodyti savo vardą ir adresą. Paaiškinkite, kas atsitiko.

5 vaikas.

Kažkas pasibeldė į mūsų duris,

Tada pabandžiau jį atidaryti raktu.

6 vaikas.

Mano brangaus tėčio ten nėra,

Tiesiog svetimas!

7 vaikas.

Surinkite „102“ telefonu,

Aiškiai pasakyk adresą!

V. Kolesnikas

Berniukas. Ačiū vaikinai! Dabar aš žinau, ką daryti, net Baba Yaga manęs neapgaus. Galiu saugiai grįžti namo. Ten manęs tikriausiai laukia tėvai ir sesuo. Viso gero! (Pabėga.)

Auklėtojas. Puiku vaikinai! Padėjo mūsų svečiui ir gerai prisimink, kaip elgtis sutikus nepažįstamus žmones!

V. Kolesniko parengtos saugos pamokos vidurinėje darželio grupėje santrauka

Irina Sagalakova
Pamokos santrauka vidurinei grupei „Mano saugumas“

Pamokos santrauka vidurinei grupei šia tema"Mano saugumo» .

Tikslas: Supažindinkite vaikus su elgesio viešose vietose, gatvėje, transporte taisyklėmis.

Užduotys: Susipažinimas su elgesio taisyklėmis viešose vietose, gatvėje, transporte, su suaugusiais ir su draugais.

Išmokykite vaikus būti atsargiems įvairiose situacijose, padėti mažesniems, padėti prisiminti ir laikytis kelių eismo taisyklių.

Ugdykite gebėjimą realiai įvertinti galimą pavojų.

Įranga: Vaizdai: vaizduoja įvairias situacijas, gatves, eismo ženklus.

Pamokos eiga:

Pokalbis "Ką daryti pasiklydus?"

Vaikai, pasakyk man, kur turėtume žaisti? (Šalia namo)

Kodėl negalite eiti toli nuo namų? (vaikų atsakymai)

Ar žinai savo gatvės pavadinimą? Koks jūsų namo ar buto numeris? Ar visi vaikinai prisimena savo pavardę?

-(Vaikų atsakymai)

Bet ką daryti, jei pasiklydote ir pamiršote savo adresą?

Vaikinai, jums reikia stovėti ten, kur pasiklydote, nes jūsų mama jau ieško jūsų, o kad ji jus greičiau surastų, jums reikia stovėti ir laukti, kol jūsų mama ateis, ir jokiu būdu niekur neiti arba su bet kuo.

O dabar viską kartosime dar kartą (vaikų atsakymai).

Gerai, vaikinai, pasakykite man, kaip elgtis kelyje, kur važiuoja automobiliai (vaikų atsakymai).

Žinoma, viskas teisinga. Pirmiausia turite įsitikinti, ar šalia yra automobilių, tada reikia žiūrėti į kairę, eiti į kelio vidurį ir pažiūrėti į dešinę, o tada kirsti kelią iki galo.

Vaikinai, kaip elgsitės taip viešose vietose? Kaip: parduotuvė, vaistinė, ligoninė, teatras, kinas, tėvų darbo vietoje, autobuse, taksi ir daug kur kitur?

(Vaikų atsakymai).

Žinoma, vaikinai, jūs turite elgtis padoriai: nereikia rėkti, bėgti, šokinėti, labai garsiai juoktis, nebadyti pirštu į kitus. O kas dar gali pasakyti, kaip gerai elgtis?

- (Vaikų atsakymai).

Fizminutka:

Gandras, gandras, ilgakojis,

Parodyk man kelią namo.

Suspauskite dešinę koją

Suspauskite kairę koją.

Vėlgi - dešine koja,

Vėlgi - kaire koja,

Tada dešine koja,

Tada – kaire koja.

Tada grįši namo.

Pinokis ištemptas,

Kartą - pasilenkęs,

Du - pasilenkę,

Trys – pasilenkę.

Jis išskėtė rankas į šonus,

Matyt, neradau rakto.

Kad gautume raktą,

Reikia atsistoti ant kojų pirštų.

Štai vaikinai, mes pasiekėme savo kampą. saugumo.

Ką tu matai? (Vaikų atsakymai) Tai va, pas mus yra Kelių eismo taisyklių ženklai, įvairūs paveikslėliai su eismo situacijomis, mūsų gatvės maketas, Kelių eismo taisyklių knygelės, kelių policijos inspektoriaus liemenė. Turime visko, todėl privalome gerbti Jūsų elgesį keliuose ir jų nepažeisti.

Apatinė eilutė: Ko šiandien išmokome, kaip elgtis viešose vietose, kaip pereiti kelią? (vaikų atsakymai)

Publikacijos šia tema:

„Koloboko sauga“ Vidutinio amžiaus grupės priešgaisrinės saugos pamokos santrauka Programos turinys: 1. Ugdykite žinias apie saugumą kelyje. 2. Supažindinkite vaikus su pagalbos numeriais. 3. Pasakyk.

Pamokos apie socialinį ir komunikacinį ugdymą vidurinėje grupėje „Saugumas namuose“ santrauka„Saugumas namuose“ Tikslas: sąmoningo saugaus elgesio formavimas. Tikslai: - Plėsti ir patikslinti vaikų žinias apie saugų elgesį.

Ugdymo sritys: pažintinė raida, socialinė-komunikacinė, meninė ir estetinė. Tikslas: idėjų formavimas.

Pamokos santrauka edukacinėje srityje „Sauga“ vidurinėje grupėje „Kačių namai“ Tikslai: 1. Vaizdinių priemonių pagalba ugdyti pačių vaikų pažintinę patirtį. 2. Suaktyvinkite norą ieškoti problemų sprendimo būdų.

Saugos gyvybės įgūdžių ugdymo pamokos „Mano saugumas yra mano rankose“ santrauka Integracijos sritys: pažintinė, socialinė-komunikacinė, kalbos raida. Tikslas: ugdyti saugaus elgesio pagrindus. Užduotys:.

"Mano šeima". Pamokos santrauka vidurinei grupei Pastabos apie pažintinį vystymąsi Tema: „Mano šeima“ Tikslai: -Suformuoti idėją apie šeimą; -Suaktyvinkite kalbos žodyną „šeima“.

Pamokos užrašai vidurinei grupei „Saugumas namuose. Elektros prietaisai" Pamokos užrašai vidurinei grupei „Saugumas namuose. Elektros prietaisai." Tikslas: žinių apie buitinius elektros prietaisus įtvirtinimas; apie saugų.

Atvira pamoka apie saugumą vidurinėje grupėje

„Saugumo šalis“

Tikslas : Sustiprinkite žinias apie taisyklessaugumas visose situacijose.

Užduotys :

1. Stiprinti vaikų žinias apie elgesio transporte taisykles; žinios apie šviesoforus, šviesoforų paskirtį; žinios apie specialias transporto rūšis ("Greitoji pagalba", Ugniagesių mašina,"Policija", telefono numeriai); žinios apie pavojingus objektus, gebėjimas paaiškinti jų pavojingumą.

2. Tobulinti vaikų kalbą, mokyti atsakyti į klausimus, stiprinti gebėjimus įminti mįsles, dalyvauti pokalbiuose.

3. Ugdykite klausos dėmesį, suvokimą ir mąstymą. Skatinti smalsumo ugdymą.

4. Plėtokite draugiškus santykius tarp bendraamžių ir mėgaukitės teigiamomis emocijomis.

Vaikai, šiandien mūsų pamokoje yra svečių, siūlau su jais pasisveikinti. Sveiki!

Auklėtojas.

Vaikinai! Tu mylikelionė?

Vaikai. Taip.

Auklėtojas.

Šiandien, vaikai, noriu jus pakviesti įsipareigotikeliauti per saugią šalį . ŠiameŠalisVisi gyventojai gyvena pagal taisykles, kurių laikosi. Tikiuosi, kad taisyklių laikysitės ir jūssaugumo ?

Ar laikotės? Šauniai padirbėta! Ir dabar mes tai patikrinsime.

Pakeliui susidursime su užduotimis, jei jas atliksime, tada pabaigojekeliones rasime stebuklingą dėžutę. Kas jame yra, išsiaiškinsime vėliau. Pirmiausia turime išlaikyti visus testus.

Eimekelionė ?

Vaikai. Taip.

Auklėtojas. Ir mes ne tik vaikščiosime, bet ir skrisime lėktuvu. Prašau pasakyti, kaip elgtis lėktuve. Kokių taisyklių reikia laikytis?

(Sėdėkite tyliai, nebėgkite, nešaukite, klausykite suaugusiųjų)

Šauniai padirbėta! Matau, kad žinote elgesio lėktuve taisykles. Na, užveskime variklį ir pakilkime.

Lėktuvas skrenda aukštai, aukštai.

Mūsų vaikai skrenda toli, toli.

Jie skraidė, skraidė ir sklandžiai nusileido.

Vaikinai, pažiūrėkite: vokasPo numeriu (ką) 1.

Pirma užduotis"Atspėk mįslę"

Trys spalvingi apskritimai

Mirksi vienas po kito

Jie užsidega, mirksi -

Jie padeda žmonėms. (Šviesoforas)

Ir, žinoma, žinote, ką reiškia šviesoforai, prisiminkime.

raudona šviesa - nėra judesio,

geltona šviesa - Laukti,

Ir žalia šviesa - Įeiti.

Žaiskime, aš parodysiu šviesoforo spalvas, o jūs atliksite judesius.

Žaidimas "Padaryk judesį"

Raudona šviesa -(mes stovime)

Geltona šviesa -(ploti rankomis)

Ir žalia šviesa(einame vietoje)

(rodo šviesoforo spalvas ir atlieka judesius)

Puiku, vaikinai, jūs puikiai žinote šviesoforus.

Auklėtojas :

O toliau važiuosime traukiniu.

Prašau pasakyti, kaip elgtis traukinyje. Kokių taisyklių reikia laikytis? (tyliai sėdėkite, nebėgiokite, nešūkaukite, klausykite suaugusiųjų, neikite vieni į autobusų stoteles, nekalbėkite su nepažįstamais žmonėmis ir nieko iš jų neatimkite).

Šauniai padirbėta! Matau, kad žinai elgesio traukinyje taisykles. Na, eikime į kelią.

Taip pat! Lokomotyvas juda, juda.

Jis atvežė priekabas.

Toli toli.

Mes jo nepasivysime! Taip pat! Mes atvykome!

Pažiūrėkite, vėl užduotis, koks numeris ant voko (2) .

Žaidimas „Surinkite paveikslėlį“.

Vaikinai, ant stalo yra paveikslėlių, kurie sumaišyti, juos reikia skubiai išnarplioti. Sukurkite visumą iš dalių. Na, pradėkime? Ką tu gavai? Vienu žodžiu šiuos automobilius galite pavadinti – specialus transportas! Kam skirtos šios mašinos? (gaisrinė – gaisrams gesinti, tel. 01; policija, siekiant užkirsti kelią eismo įvykiams ir gaudyti nusikaltėlius, tel. 02; greitoji medicinos pagalba sergantiems žmonėms, tel. 03). Puiku vaikinai! Atlikome užduotį.

Auklėtojas : Vaikinai, esame pavargę, siūlau jums atlikti fizinę mankštą:

Šypsokis

Mums visiems reikia pailsėti

kad nusikratytų nuovargį.

(Vaikai atsistoja ir spaudžia rankas)

Na, atsikėlėme ir pasitempėme.

(ištempti)

Kairėn - dešinėn pasukta.

(apsisuk)

Ir jie palietė kaimyną.

(poros laikosi už rankų)

Visi šypsojosi vienas kitam.

(šypsosi vienas kitam).

Eime toliau?

Dabar eikime automobiliu.

Užvedame savo automobilius. Kaip skamba automobilis?

Pypsok, eime.

Užvedėme mašiną

Ir eikime į priekį.

Einame, einame ir niūniuojame

B-B-B! B-B-B!

Atvykome, vėl mūsų laukė užduotis. Koks numeris ant voko? (3)

Atidarykime jį ir pažiūrėkime, kas yra viduje.

O štai mįslės apie pavojingus objektus. Ir mįslės su paveikslėliais. Padedu nuotraukas ant stalo, o jūs atidžiai manęs klausykite ir rasite atsakymątarp paveikslėlių Kas pirmas suranda, pakelia paveikslą aukštyn.

Galvosūkiai "Pavojingi daiktai"

    Tai ankštas, ankštas namas.

Jame glaudžiasi šimtas seserų.

Ir bet kuri iš seserų

Gali kilti kaip gaisras.(Degtukai)

    Esu labai aštrus ir plieninis

Aš padėsiu tau pjaustyti duoną,

Bet būk atsargus su manimi

Galiu nusipjauti pirštą. (Peilis)

    Aš visas pagamintas iš geležies

Neturiu nei kojų, nei rankų.

Aš tilpsiu į lentą iki skrybėlės,

O man viskas yra tik beldimas ir beldimas.(Vinis)

    Aš pučiuosi, pūčiu, pūčiu,

Nebenoriu sušilti.

Dangtis garsiai suskambo :

"Gerk arbatą, vanduo užvirė". (virdulys)

    Paprastai jie skirti siuvimui;
    Ir aš pamačiau juos ant ežio;
    Nutinka ant pušies, ant Kalėdų eglutės,
    Ir jie vadinami...
    (adatos)

    Aš sėdėsiu tau po ranka

Ir aš jums pasakysiu, ką daryti :

Arba leisiu tau pasivaikščioti,

Arba paguldysiu tave į lovą.(termometras)

    Ant vienos plačios kojos

Ji turi 4 ragus
Bet ji visai ne pjūklas,
Kotletams ir mėsai...(Šakutė)

8. Jie mėgsta kirpti
Iškirpti ir baliuoti.
(Žirklės)

Pavojingi daiktai – jie visi pavojingi. Suaugusieji juos priima labai atsargiai. Tai ne žaislas, galite padaryti žaizdą, pakenkti sau, pakenkti kitiems. Turite būti atsargūs, kad niekam nepakenktumėte!

Gerai padaryta, eime toliau?

Auklėtojas :

Skridome lėktuvu, važiavome garvežiu, važiavome automobiliu.

Turiu naują užduotį. Su kokiu numeriu? (4 reiškia ketvirtą užduotį.)

Dabar žaisime žaidimą.

Žaidimas vadinamas "taip" Ir "Ne"

Viskas, ką berniukai turi žinoti

Kad negalima žaisti su ugnimi.

Ar visi vaikinai tai žino?(Taip)

Ar jie žaidžia su ugnimi?(Ne)

Ar gaisrai vaikinams yra pokštas?(Ne)

Ar čia visi vaikai paklusnūs?(Taip)

Ant viryklės verda uogienė.

Ar galima be leidimo?

Vaikai bėga prie krosnies,

Išmaišyti uogienę?(Ne)

Berniukas Tikhonas degina lapus

Uugnį jis veržliai lekia,

Vaikai, atsakyk man

Ar tai gerai?(Ne)

Sveta žaidžia po stalu

Ji uždega žvakes

Vaikai man atsako

Ar tai gerai?(Ne)

Vova žaidžia su degtukais,

Mama tai draudžia

Vaikai, atsakyk man

Ar mūsų Vova teisus ar neteisingas?(Ne)

Išdykęs berniukas Vova

Vėl žaidžia su degtukais

Tegul vaikai man atsako

Ar Vova nuliūdina mamą?(Taip)

Čia yra žvakė, dega ugnis,

Išbandykite ugnį – palieskite ją!

Duok man atsakymą, vaikai.

Skaudės ar ne?(Taip)

Ar visada klausomės mamos?(Taip)

Ar galiu žaisti su degtukais?(Ne)

Ar gaisras daro žalą?(Taip)

Ar visada esate atsargus su ugnimi?(Taip)

Šauniai padirbėta!

Vaikinai, laikas mums grįžti. Mūsų kelionė eina į pabaigą.

Mes ateiname, mes ateiname!

Ir mes visai nepavargę.

Sėkmė laukia.

Visos užduotys baigtos! Mūsų laukia atlygis! Vaikinai, ar jums patiko?kelionė ? Ko išmokome, prisiminėme, kaip elgiamės transporte? Ar visi žino šviesoforus? Prie kokio šviesoforo mes kertame kelią? Apie kokius automobilius mes kalbėjome? Apie specialųjį transportą, avarinis automobilis 01 gesina gaisrus, policijos automobilis gaudo nusikaltėlius 02, greitoji pagalba 03 teikia pagalbą sergančiam žmogui. Mes visada laikysimės visų taisykliųsaugumo ?

O vaikinai, žiūrėk, stebuklinga dėžutė! Įdomu, kas jo viduje?

Oi! Čia yra medaliai vaikinams, kurie laikosi taisykliųsaugumo.

Atsisveikiname su svečiais!!!

Vaikai išeina.